Pomóż dzieciom z Ukrainy wrócić do szkoły

1 września, mimo trwającej wojny, ukraińskie dzieci wróciły do szkoły. To właśnie z myślą o nich, Fundacja Pro Spe organizuje we współpracy z Fundacją PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb zbiórkę pieniędzy na zakup materiałów edukacyjnych. Zapotrzebowanie jest ogromne, a zasoby Fundacji się kurczą, dlatego rusza otwarta zbiórka. Dzieci z Ukrainy potrzebują Twojej pomocy!

Fundacja działa na południu Polski, jednak w jej akcje włączyć się może każdy skanując kod QR (znajdujący się poniżej i na plakacie) lub klikając w link do wirtualnej zbiórki znajdujący się w tym komunikacie.

– Trudno jest przejść obojętnie wobec okrucieństwa wojny. Szczególnymi jej ofiarami są bezbronne dzieci, których dzieciństwo powinno być bezpieczne, beztroskie i pełne zabawy. Dlatego przyłączyliśmy się do zbiórki funduszy przeznaczonych na zakup artykułów szkolnych, a także na zapewnienie posiłków czy ogrzewania – mówi Katarzyna Długa, Prezes Zarządu Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb.

41 sklepów sieci Lewiatan, działających w obrębie funkcjonowania Fundacji Pro Spe, udostępniło swoje placówki na zbiórkę środków na pomoc dzieciom z ośrodka integracji społecznej w Zamłyniu. W sklepach pojawią się specjalne skarbonki, do których będzie można wrzucić datek.

Wrzuć datek podczas zakupów

– Podczas wakacji zorganizowaliśmy obozy dla dzieci, które ucierpiały w wyniku działań wojennych na Ukrainie. Staraliśmy się zapewnić im bezpieczne miejsce, w którym będą mogły poradzić sobie z emocjami i przeżyciami. Życie jednak toczy się dalej. Dzieci wracają do swojego domu dziecka. Pragniemy, by nieprzerwanie, w trakcie roku szkolnego mogły otrzymywać pomoc w edukacji, ciepłe posiłki czy leki – mówi  Krzysztof Sylwanowicz z Fundacji Pro Spe.

Włącz się w akcję bez wychodzenia z domu

Możesz również pomóc bez wychodzenia z domu. Wpłaty można dokonać na kilka sposobów: tradycyjnie wrzucając pieniądze do skarbonki w sklepie, bezpośrednio na konto Fundacji oraz przez stronę korzystając z elektronicznych płatności PayU, PayPal czy BLIK. Bezpośredni link do zbiórki: https://zrzutka.pl/952uxw

Zebrane środki przeznaczone zostaną na sfinansowanie zakupu podręczników i artykułów szkolnych oraz posiłków dla ukraińskich dzieci znajdujących się pod opieką Fundacji Pro Spe w Centrum Integracji „Zamłynia” w Zamłyniu. Obecnie w ośrodku przebywa 50 dzieci wraz z opiekunami. Wszyscy pochodzą z domów dziecka i rodzin zastępczych z okolic Donbasu i innych terenów objętych wojną.

Więcej informacji o akcji można przeczytać na stronie https://prospe.org/bezpieczny-powrot-do-szkoly