Rusza Świąteczna Zbiórka Żywności

25-26 listopada br. pod hasłem „Święta godne, a nie głodnerozpocznie się 26. edycja Świątecznej Zbiórki Żywności. Jest to ogólnopolska akcja Federacji Polskich Banków Żywności m.in. we współpracy z Fundacją PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb oraz lokalnymi organizacjami wspierającymi osoby zagrożone ubóstwem.

W akcję włączyła się PSH Lewiatan. Część sklepów sieci prowadzi zbiórki żywności już od 24 listopada. Kulminacja akcji prowadzona będzie w piątek 25 i w sobotę 26 listopada br. Akcją objętych jest blisko 230 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce.

W tym roku z uwagi na rosnące ceny żywności i koszty życia, grupa osób potrzebujących wsparcia jest jeszcze większa. Możemy im pomóc, wystarczy, że podczas zakupów w sklepie Lewiatan biorącym udział w zbiórce, kupimy kilka produktów więcej i przekażemy je do specjalnie oznakowanych koszy. Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze. Sprawmy, aby wigilijne stoły także w tych domach, które na co dzień borykają się z głodem były pełne – mówi Katarzyna Długa, Prezes Zarządu Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb.

Wzorem ubiegłych lat w 26. Świątecznej Zbiórce Żywności można uczestniczyć również online. Za pośrednictwem strony https://zbiorkazywnosci.pl można wpłacić darowiznę, która zostanie następnie przeznaczona na zakup produktów żywnościowych.