Fundacja Lewiatana powstała dzięki ludziom związanym z PSH Lewiatan, którzy mają naturalną chęć pomagania. Nasz zespół tworzą osoby działające w imieniu Lewiatan Holding oraz przedstawiciele Spółek Regionalnych. To właśnie dzięki bliskim relacjom Lewiatańczyków w regionach, możemy nieść pomoc tym, którzy naprawdę jej potrzebują. Największym atutem naszej  Fundacji są ludzie i to, że czują potrzebę dzielenia się dobrem i angażowania w szczytne inicjatywy.

Zarząd Fundacji

Katarzyna Długa

Prezes Fundacji

Jedna z inicjatorek jej powołania, od ponad dekady związana z Lewiatan Holding S.A., gdzie jako Menedżer ds. Marketingu zajmuje się kompleksową komunikacją PSH Lewiatan, zgłębiając przy tym intensywnie tajniki CSR-u. W Fundacji stawia na „pracę u podstaw” i edukację. Czynienie dobra to sztuka, której trzeba uczyć innych i efektywnie ją promować. W codziennej pracy ceni otwartą i sprawną komunikację oraz partnerskie relacje oparte na zaufaniu. Zgrany i szanujący się Zespół twórczych osób może zdziałać cuda! Humanistka podziwiająca umysły ścisłe. Pasjonatka twórczych rozmów, dających nową perspektywę i uwalniających pozytywną energię. Zawsze otwarta na nowe wyzwania i na ludzi. Jej motto zawodowe to: Wizja bez implementacji to tylko halucynacja.

Rada Fundacji

Radę fundacji tworzą osoby zaangażowane społecznie, które od lat wspierają inicjatywy charytatywne prowadzone przez PSH Lewiatan. Rada reprezentuje głos Franczyzobiorców, Spółek Regionalnych i Fundatora Fundacji.

Michał Narożyński

Posiada ponad 30-letnie doświadczenie w branży FMCG, a od lat związany jest ze Spółką Regionalną Lewiatan Żory, w której pełni dziś rolę Prezesa Zarządu. Dlaczego pomaganie jest ważne – „nie wiem, to płynie gdzieś ze środka, bo ludzi należy otulać życzliwością”. Zasada, którą zawsze kieruje się w życiu wiele mówi o jego wrażliwości społecznej – „Traktuj innych tak, jak sam byś chciał być traktowany”. Dlatego na co dzień stara się pielęgnować i wyszukiwać to, co w ludziach dobre tzw. „gen ludzki”, którego w opinii wielu sam jest posiadaczem. Pasjonat dobrej muzyki, smacznego jedzenia i enoturystyki, czyli zwiedzania miejsc związanych w winem.

Ireneusz Lewczuk

„Dobro uczynione drugiemu człowiekowi zawsze do nas powraca”. To bliskie mu słowa, które dodatkowo wzmacniają jego wrodzoną chęć pomocy i aktywnej pracy na rzecz potrzebujących. Od ponad 14 lat działa w Zarządzie Stowarzyszenia Kupców i Przedsiębiorców Polskich Razem w Lublinie. To dla niego przyjemność i wielkie wyzwanie ze względu na skalę działalności Stowarzyszenia. Pomimo natłoku codziennych prac i obowiązków zawodowych stara się jednak pamiętać́ o pomocy innym ludziom, dlatego z dumą przyjął zaproszenie do bycia członkiem Rady Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb.

Marcin Poniatowski

Członek Zarządu Lewiatan Holding S.A., związany z Polską Siecią Handlową Lewiatan od ponad 21 lat. Menadżer z wieloletnim doświadczeniem w branży handlowej. Empatia jest naturalną częścią jego osobowości. Honorowy dawca krwi a także zarejestrowany Dawca Szpiku. W życiu ceni sobie uczciwość, lojalność, bezinteresowność i poczucie humoru. Lubi wyzwania, wycieczki górskie, biegi terenowe z przeszkodami – zdobywca Korony i Weterana Runmageddon, uczestnik wielu biegów charytatywnych i okolicznościowych. Uważa, że w życiu ważne jest to, żeby czuć się dobrze wśród ludzi i by ludzie dobrze czuli się, gdy jesteśmy wśród nich.

Fundator

Fundatorem Fundacji jest Polska Sieć Handlowa Lewiatan, dla której obok działalności biznesowej fundamentem zaangażowania jest pomoc i wrażliwość na problemy i potrzeby lokalnej społeczności.