Wiosenna Zbiórka Żywności w sklepach PSH Lewiatan

Pod patronatem Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, w wybranych sklepach Lewiatan trwa Wiosenna Zbiórka Żywności dla najbardziej potrzebujących. W tym roku, z uwagi na trwającą pandemię, zbiórka prowadzona jest we współpracy z wieloma, lokalnymi organizacjami pomocowymi.  Akcja rozpoczęła się 15 marca i w wybranych sklepach potrwa do 3 kwietnia. W wiosenną zbiórkę żywności zaangażowało się 291 sklepów PSH Lewiatan w całej Polsce.

– W PSH Lewiatan od zawsze staramy się pomagać osobom, które najbardziej potrzebują wsparcia. Naszą uwagę skupiamy na współpracy i wspieraniu lokalnych społeczności. Dlatego wspólnie nasi przedsiębiorcy wybrali instytucje i stowarzyszenia zajmujące się pomocą najuboższym i chorym z ich okolicy. W ten sposób razem z naszymi klientami będziemy pomagać naszym sąsiadom.  – mówi Katarzyna Długa, prezes Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb

Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze.  W tym roku zebrane produkty zostaną przekazane do wybranych instytucji, w tym Domów Dziecka, Domów Rodzinnych i Domów Samotnej Matki, Fundacji Godne Życie i Związku Stowarzyszeń Wielkopolskich Banków Żywności, Kieleckich Banków Żywności Caritas Polska a nawet do Szpitala Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Olsztynie. Organizacje te wspierają seniorów, samotne matki, rodziny, osoby znajdujące się w kryzysie bezdomności, osobom z niepełnosprawnościami i wszystkim innym, którzy potrzebują wsparcia.