Wspieramy zbiórkę funduszy na leczenie Antosia

Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb i Lewiatan Bjanex pomagają w zbiórce na leczenie rocznego Antosia. Antoś Kuczyński z Sejn pilnie potrzebuje operacji serca. Niestety tak skomplikowanego zabiegu podejmie się jedynie klinika w Bostonie, specjalizująca się w operacyjnym leczeniu najcięższych wad serca niemowląt. Koszty operacji są ogromne, dlatego też zbiórkę funduszy prowadzi Fundacja Siepomaga.

Rodzina chłopca zbiera pieniądze na operację serca w Bostonie, gdyż żadna z klinik w Polsce ani Europie nie daje szans na wyleczenie tak skomplikowanej wady. Antoś urodził się z zarośniętą zastawką pnia płucnego i zespołem heterotaksji. To złożona wada serca, w której części układu krążenia są połączone ze sobą w nieprawidłowy sposób. Na leczenie Antosia potrzeba około 1 mln złotych. Jak dotąd zebrano 155 418 tysięcy złotych. Zbiórka trwa na stronie Fundacji Siepomaga.pl

– Antoś kilka dni temu skończył roczek. Jego rodzice od czasu, gdy dowiedzieli się o wadzie, każdego dnia boją się o jego życie. Jedyną szansą na powrót do zdrowia jest kosztowna operacja w Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie słyszymy o ludzkich dramatach, ale przechodzimy obok obojętnie myśląc, że nas nie dotyczą. Jednak prawda jest taka, że dotykają one również bliskich nam osób, naszych sąsiadów, członków lokalnych społeczności. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc i sami wspierając zbiórkę, dodatkowo umożliwiamy rodzicom zbiórkę funduszy w naszych sklepach. Wiemy, że liczy się każda złotówka, a klienci Lewiatana wielokrotnie wykazywali się wrażliwością serca i hojnością, zawsze chętnie deklarując swoją pomoc. – mówi Aleskandra Bylak, prezes Lewiatan Bjanex z Suwałk.

Fundacja wspólnie z przedsiębiorcami z Lewiatan Bjanex przelała darowiznę na rzecz chłopca. Rozpoczęto także akację informacyjna wewnątrz sieci kierując komunikaty do pracowników, zachęcając wszystkich do czynnego włączenia się w zbiórkę.

Pomóc można w 56 sklepach sieci Lewiatan zlokalizowanych w województwie warmińsko-mazurskim m.in. w Suwałkach, Ełku, Augustowie, Mikołajkach, Giżycku a także w Ostrołęce, Orzyszu i Olecku lub wpłacając środki na konto Antosia na portalu siepomaga.pl. Zbiórka potrwa do 11 czerwca br. Więcej informacji o zbiórce znajduje się na stronie organizatora zbiórki https://www.siepomaga.pl/antos-kuczynski.