Ładowanie...

Ruszają świąteczne zbiórki żywności!

24-25 listopada odbędą się Świąteczne Zbiórki Żywności organizowane przez wolontariuszy Banków Żywności we współpracy z „Fundacją PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb”

W wybranych sklepach spożywczych PSH Lewiatan pojawią się wolontariusze i oznakowane kosze Banków Żywności. Każdy może przekazać im jeden lub kilka produktów spożywczych. W tym roku organizatorzy zbiórek skupiają się na pomocy osobom samotnym żyjącym w jednoosobowych gospodarstwach domowych. Jak co roku poszukiwane są produkty z długim terminem przydatności, takie jak: mąka, makaron, ryż, kasza, konserwy, przetwory owocowe i warzywne, a także słodycze. 

Artykuły podarowane podczas Świątecznej Zbiórki Żywności trafiają do magazynów Banków Żywności. Są tam sortowane, ważone i liczone. Pomoc dociera do najuboższych z różnych grup. Są to m. in.: rodziny wielodzietne, osoby bezdomne, chorzy i bezrobotni, którzy żyją w ubóstwie. 

Świąteczne Zbiórki Żywności można również wspierać online, wpłacając darowiznę za pośrednictwem strony https://zbiorkazywnosci.pl . Zebrane środki zostaną następnie przeznaczone na zakup produktów żywnościowych. 

 

Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Więcej informacji