Ładowanie...

Ponad 6 ton żywności zebrano podczas świątecznej zbiórki żywności w sklepach PSH Lewiatan!

W ostatni weekend listopada (24 – 25 listopada 2023 r.) Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb wspólnie z Federacją Banków Żywności przeprowadziła świąteczną zbiórkę żywności.  W ramach 27. edycji ogólnopolskiej akcji „Święta godne, a nie głodne” klienci sklepów Lewiatan przekazali darowizny w postaci produktów żywnościowych i środków higienicznych o łącznej wadze ponad 6 ton!Tegoroczny wynik zbiórki w sieci handlowej Lewiatan jest o prawie 1,5 ton wyższy niż z 2022 roku. 

Do oznakowanych koszy sklepowych trafiały najczęściej podstawowe produkty spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia takie jak mąka, olej, makarony, kasze, ryż czy konserwy. Nie zabrakło też dżemów, bakalii czy słodyczy. W koszach znalazły się również potrzebne w każdym domu artykuły higieniczne. Zebrane dary w postaci świątecznych paczek trafią do osób samotnych, niepełnosprawnych i borykających się z wieloma innymi problemami

Rekord zbiórki padł w Piekoszowie

W jednym ze sklepów PSH Lewiatan w Piekoszowie w ciągu zaledwie dwóch dni wolontariusze zebrali ponad 960 kg darów! Mieszkańcy Piekoszowa i okolic pokazali, że mają wielkie i otwarte na potrzebujących serca. To również sukces współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Piekoszowie i Federacji Polskich Banków Żywności, Kieleckiego Banku Żywności i przedsiębiorcy Lewiatana. 

Akcja Federacją Banków Żywności prowadzona była w ponad 2000 placówkach handlowych największych sieci handlowych oraz mniejszych, lokalnych sklepach. Zbiórka stacjonarna zakończyła się łącznym wynikiem ponad 300 ton darowizn.

Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Więcej informacji