„Rowerem dla Przystani”

Rowerem dla Przystani, to rowerowa akcja charytatywna na rzecz fundacji Przystań Ocalenie
z Ćwiklic koło Pszczyny – miejsca, które ratuje poszkodowane i porzucone zwierzaki. Inicjatorem akcji jest Stowarzyszenie Tyskie Szpilki w Biznesie. Patronem – Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb.

W dniach od 19 kwietnia do 23 kwietnia br.  grupa rowerzystów pod egidą Stowarzyszenia Tyskie Szpilki w Biznesie przejedzie 450 km trasami rowerowymi Śląska, aby zebrać pieniądze na bieżącą działalność przytuliska, w tym m.in. na leczenie weterynaryjne, zakup karmy czy środki ochrony przed pasożytami. Każdy chętny może podjąć rowerowe wyzwanie i „wykręcić” kilometry dla podopiecznych przytuliska od 23 kwietnia do 3 maja br.

– Kibicujcie nam, obserwujcie nasze zmagania, ale przede wszystkim wspierajcie. Naszym celem jest pomoc czworonogom, które poznały człowieka z jak najgorszej strony. Ta akcja to głos sprzeciwu wobec krzywdy, jaką człowiek wyrządza zwierzętom. Chcemy być głosem tych, którzy sami głosu nie mają – mówi Anna Kulczyk-Szymańska, jedna z uczestniczek akcji i właścicielka czterech sklepów Lewiatan na terenie Śląska.

Przystań Ocalenie opiekuje się bezdomnymi końmi, psiakami, kotami oraz innymi potrzebującymi pomocy zwierzętami, zapewniając im opiekę lekarską, bezpieczeństwo i pełną miskę.

Jak pomóc?

Akcję można wesprzeć na kilka sposobów. Kręcąc kilometry dla podopiecznych przytuliska Przystań Ocalenie. Wystarczy dołączyć do wydarzenia Rowerem dla Przystani – wspieram
i w terminie od 23 kwietnia do 3 maja br. przejechać dowolną liczbę kilometrów na rowerze.

Pomóc możesz też wpłacając pieniądze do skarbonki utworzonej na RatujemyZwierzaki.pl

Kolejny sposób to bezpośredni zakup karmy dla zwierząt w sklepach Lewiatan i dorzucenia je do kosza zbiórki. Akcja trwa do 5 maja. Kosze znajdują się w wybranych sklepach PSH Lewiatan m.in. w Tychach i Pszczynie. Pełna lista miejsc, gdzie można dołączyć do zbiórki poniżej.

Tychy

• Al. Jana Pawła II 20
  • ul. Wyszyńskiego 27
  • ul. Biblioteczna 14
  • ul. Żorska 61
  • ul. Mikołowska 66a
  • ul. Wodna 45
  • ul. Dąbrowskiego 43

Pszczyna

• ul. Rynek 4
  • ul. Ks. Bp. Bogedaina 7

oraz sklepach PSH Lewiatan w miejscowościach:

Bieruń Stary ul. Chemików 3

Chybie Mnich ul. Kopernika 18

Chybie, Wyzwolenia 64 A

Łąka, Kazimierza Przerwy-Tetmajera 29A

Studzionka, ul. Wodzisławka 22 B

Wisła Mała ul. Nad Jeziorem 14

Akcja jest relacjonowana na bieżąco na facebookowym wydarzeniu

W imieniu organizatorów akcji oraz Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb zapraszamy do wpierania inicjatywy.