Ładowanie...

Wesprzyj małe serca!

Każdego dnia w Polsce rodzi się 10 dzieci z wadą serca. To ponad 3500 dzieci rocznie! Co trzecie z nich wymaga operacji w ciągu pierwszych dwóch tygodni życia. Większość w kolejnych latach życia przejdzie przez wieloetapowe, długotrwałe leczenie operacyjne i rehabilitację.

Przyczyn wad serca u dzieci jest wiele. Od czynników genetycznych, środowiskowych po przebyte infekcje matki w okresie ciąży. Niektóre schorzenia serca udaje się zdiagnozować już w okresie płodowym podczas badań prenatalnych inne zaś dają objawy dopiero w późniejszych okresach rozwoju dziecka. Na szczęście dziś wiele chorób serca można skutecznie leczyć. Ważna jest szybka diagnoza i odpowiednia ścieżka leczenia. 

Dlatego w tym roku Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb chce zaangażować część otrzymanych środków z 1,5% podatku w pomoc specjalistycznym szpitalom. W naszym kraju istnieje 8 oddziałów kardiochirurgicznych oraz 12 kardiologii dziecięcej zapewniających leczenie kardiologiczne dzieci z całego kraju. Przekazując 1,5% podatku naszej Fundacji pomagasz lekarzom i ich pacjentom w całej Polsce.

Rolą Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb jest angażowanie się i wspierania potrzeb lokalnych społeczności. Nie zrobimy tego lepiej niż przekazując darowizny finansowe do szpitali czy oddziałów kardiologicznych, które znajdują się w naszym regionie!  

Pamiętaj, że Twoje 1,5% podatku przekazane naszej Fundacji może uratować małe serce! 

W deklaracji podatkowej za rok 2023 we wskazanym polu wpisz numer KRS Fundacji Lewiatan 0000860356 oraz przekazywaną kwotę, (nie może ona przekroczyć 1,5% podatku). Jeśli korzystacie z systemowo przygotowanego zeznania, to po zalogowaniu wystarczy jedynie wpisać KRS naszej Fundacji: 0000860356, a kwota 1,5% podatku podstawi się sama na podstawie zapisanych danych. 

Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Więcej informacji