Podsumowanie akcji: Wiosenna Zbiórka Żywności i Rowerem dla Przystani

Zebraliśmy 4405,7 kg żywności dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej. Produkty trafiły m.in. do Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki, Fundacji Godne Życie. Dla czworonożnych podopiecznych Przystani Ocalenie z Ćwiklic zebraliśmy 403 kg karmy i 10 tys. złotych w ramach akcji Rowerem da Przystani.

Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb zachęca do aktywnego udziału w działaniach pomocowych szczególnie tych związanych z rodzinnymi świętami jakimi są Święta Wielkanocne. W tym roku w dniach w marcu i kwietniu w wybranych sklepach Lewiatan w całej Polsce trwała Wiosenna Zbiórka Żywności dla najbardziej potrzebujących. W inicjatywę zaangażowali się lokalni przedsiębiorcy Lewiatana, którzy najlepiej wiedzieli jakie instytucje i stowarzyszenia pomocy najuboższym i chorym z najbliższej okolicy wybrać. W tym roku pod patronatem Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich Potrzeb zebrano 4405,7 kg żywności dla osób znajdujących się w trudnej życiowej sytuacji. Żywność została przeznaczona dla Domów Dziecka, Domów Samotnej Matki, Fundacji Godne Życie, Szpitala Psychiatrycznego dla Dzieci i Młodzieży w Olsztynie oraz dla Związku Stowarzyszeń Wielkopolskich i Kieleckich Banków Żywności Caritas Polska.  W wiosennych zbiórkach udział wzięło ponad 300 placówek w całym kraju.

Co więcej, w kwietniu Fundacja zaangażowała się również w pomoc potrzebującym czworonogom. W dniach 19 – 23 kwietnia br. odbyła się rowerowa akcja charytatywna Rowerem dla Przystani na rzecz Fundacji Ocalenie z Ćwiklic koło Pszczyny. Fundacja zajmuje się ratowaniem porzuconych i poszkodowanych zwierzaków, szczególnie psów, kotów i koni. W ramach akcji grupa rowerzystów przejechała 450 km trasami rowerowymi na Śląsku. Od 23 kwietnia przyłączyć się mógł każdy i zrobić dowolną ilość kilometrów lub po prostu wpłacić datek do wirtualnej skarbonki na rzecz Fundacji Ocalenie. Do 5 maja trwała zbiórka karmy w wybranych lokalnych sklepach Lewiatan ze Śląska oraz Żorów. Łącznie zebrano 403 kg karmy dla potrzebujących zwierzaków oraz ponad 10 000 złotych w internetowo-rowerowej zbiórce na rzecz Przystani Ocalenie.

Wszystkim zaangażowanym osobom serdecznie dziękujemy!