24-25 marca br. odbędzie się Wiosenna Zbiórka Żywności

W piątek i sobotę, 24-25 marca br. rusza Wiosenna Zbiórka Żywności w sklepach PSH Lewiatan. Zbiórka żywności jest organizowana przez Fundacją PSH Lewiatan. Blisko Twoich we współpracy ze Bankami Żywności i lokalnymi organizacjami walczącymi z ubóstwem. W tym roku w pomoc potrzebującym zaangażowało się blisko 250 sklepów sieci. Jedzenie będzie można przekazać w kilkunastu polskich miastach.

Pod patronatem Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb, w wybranych sklepach Lewiatan rusza kolejna odsłona Wiosennej Zbiórki Żywności dla najbardziej potrzebujących. Wzorem ubiegłych lat zbiórka prowadzona jest we współpracy z wieloma, lokalnymi organizacjami pomocowymi.

W tym roku święta dla każdego z nas będą o ponad 20 proc. droższe, to duży wydatek w domowym budżecie wielu osób. Sytuacja osób najbiedniejszych z uwagi na inflację i rosnące koszty życia jest jeszcze trudniejsza niż w minionych latach. Dlatego zachęcam naszych klientów do włączenia się w Wiosenną Zbiórkę Żywności – Katarzyna Długa, Prezes Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb.

Jak co roku najbardziej potrzebne są produkty z długim terminem przydatności do spożycia: makarony, kasze, mąka, cukier a także olej, herbata, kawa czy konserwy. Miłym akcentem będę słodycze. Produkty wydawane są najuboższym rodzinom, seniorom i osobom w kryzysie bezdomności. Banki Żywności i lokalne organizacje pomocowe dbają, o to by wszystkie zebrane produktu trafiły do potrzebujących przed świętami Wielkanocnymi.

Zbiórki żywności w sklepach sieci Lewiatan organizowane są dwa razy przed świętami Bożego Narodzenia oraz Świętami Wielkanocnymi.