Ładowanie...

Świąteczna Zbiórka z Federacją Banków Żywności

Fundacja Lewiatana i Banki Żywności na pomoc potrzebującym 

23 listopada ruszy Świąteczna Zbiórka Żywności. To pierwsza ogólnopolska akcja Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb prowadzona we współpracy z Federacją Polskich Banków Żywności. Zbiórka w wybranych sklepach sieci Lewiatan potrwa przez tydzień do soboty 28 listopada. Akcją objętych jest blisko 400 sklepów sieci Lewiatan w całej Polsce.  

- Cieszymy się, że wspólnie z Fundacją Lewiatana będziemy zbierać żywność dla potrzebujących. Od ponad 20 lat zachęcamy Polaków do tego, by w prosty i sprawdzony sposób pomagali w tak szczególnym okresie, jakim są Święta. Wystarczy, że od poniedziałku do piątku, podczas zakupów w sklepie spożywczym Lewiatan kupimy kilka produktów więcej i przekażemy do specjalnie oznakowanych koszy. Najbardziej potrzebne są artykuły z długim terminem ważności: mąka, kasza, makaron, olej, ale też przetwory, bakalie i słodycze. Każdy z nas może pomóc i zapełnić wigilijne stoły najuboższych. – mówi Dorota Jezierska, Wiceprezeska Federacji Polskich Banków Żywności 

W Polsce według aktualnych danych około 1,6 mln osób żyje w skrajnym ubóstwie1. To właśnie z myślą,  
o tych osobach od ponad 20 lat organizowana jest Świąteczna Zbiórka Żywności. W zeszłym roku w okresie Bożego Narodzenia w Polsce udało się zgromadzić ponad 780 ton żywności.   

– Nasza Fundacja dołączyła do ogólnopolskiej akcji Banków Żywności, ponieważ to sprawdzony partner, który każdego roku dba o posiłki dla tysięcy najuboższych. Pomoc jest ważna zawsze, ale ten rok jest wyjątkowo trudny. Dlatego każdy gest, nawet najdrobniejszy, ma znaczenie.  – dodaje Katarzyna Długa, Prezes Fundacji Lewiatan Blisko Twoich Potrzeb.  

Źródło:
[1] Raport “Poverty Watch 2020” EAPN Polska cytowany za Gazeta Prawna, Ubóstwo w Polsce, 05.10.2020

Autor zdjęcia Wojciech Alabrudziński 
źródło: Gazeta Pomorska/Nasze Miasto

Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Więcej informacji