Przekazując 1,5 proc. wspierasz społeczności lokalne

Fundacji PSH Lewiatan została wpisana do rejestru Organizacji Pożytku Publicznego. Przekazując 1,5 proc. wspierasz społeczności lokalne. Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb działa już dwa lata. W listopadzie 2022 roku otrzymała status organizacji pożytku publicznego, co oznacza, że składając roczne zeznanie podatkowe, pierwszy raz będzie można przekazać na jej działania statusowe 1,5% podatku wpisując numer KRS 0000860356 w swoim corocznym rozliczeniu PIT.

Fundacja jest katalizatorem inicjatyw społecznych i edukacyjnych

Pomysły komu i jak pomóc zgłaszane są przez przedsiębiorców działających pod szyldem sieci sklepów Lewiatan. Podejmowane przez nią aktywności koncentrują się na wsparciu lokalnych społeczności i ich potrzeb. Tylko w 2022 roku Fundacja włączyła się w trzy akcje ogólnopolskie i szereg działań i inicjatyw lokalnych.

Fundamentem organizacji jest wspieranie lokalnych inicjatyw w kluczowych dla ich mieszkańców obszarach: społecznym, ekonomicznym i edukacyjnym (także związanym z ochroną środowiska czy niemarnowaniem żywności). Fundacja angażuje się społecznie na wielu poziomach, takich jak zbiórki żywności we współpracy z Federacją Banków Żywności, Caritas czy lokalnymi instytucjami zajmującymi się pomocą osobom zagrożonym ubóstwem.  Wspiera najmłodszych organizując świąteczne paczki dla dzieci z domów dziecka jak i tych, które choroba na czas świąt zatrzymała w szpitalu. To właśnie z myślą o nich, powstał projekt „Lewiatanki na Mikołajki”.

Kolejnym jej celem jest podejmowanie, prowadzenia i wspierania działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych. Kluczem do realizacji tego zadania jest ścisła współpraca ze spółkami regionalnymi i przedsiębiorcami Lewiatana. Dzięki ich czujności i zaangażowaniu w życie regionu Fundacja włączyła się w m.in. w sponsoring inicjatyw sportowych takich jak działalność Klubu Sportowego LKS Odra Nietków czy dofinansowanie wakacji dzieci z domu dziecka z Kruszwicy. Obie inicjatywy były adresowane do dzieci i młodzieży, co jest zgodne z działalnością statusową organizacji „wspierania najmłodszych w rozwoju ich pasji”.

W tym roku pierwszy raz można wesprzeć jej działania. Zachęcamy do tego by podzielić się 1,5% podatku na projekty wspierające społeczności lokalne. Ten mały procent ma wielką moc działania!

Jak to zrobić?

Wniosek o przekazanie 1,5% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP) zawarty jest w zeznaniu podatkowym. Aby wesprzeć działalność statutową Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT, należy wpisać numer KRS 0000860356 oraz kwotę jaką chcesz przekazać. Kwota ta nie może przekraczać 1,5% podatku po zaokrągleniu do pełnych dziesiątek groszy w dół (np. 324,58 zł wpisujemy 324,50 zł)

W rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE można uszczegółowić cel, na jaki chcemy przekazać środki.

Razem możemy zrobić więcej!