Ładowanie...

Edukacja-Świadomość-Odpowiedzialność! Raport ESG sieci Lewiatan.

21 czerwca br. PSH Lewiatan opublikowała drugi już Raport ESG „Edukacja, świadomość, odpowiedzialność” za rok 2023. To trzy główne zasady, jakimi Sieć kieruje się przy wdrażaniu w Sieci Strategii zrównoważonego rozwoju. Jednym z filarów działań strategicznych jest aktywność Fundacji PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb.

Publikacja kompleksowo opisuje działania Sieci we wszystkich aspektach zrównoważonego rozwoju: środowiskowym – E, społecznym – S i zarządczym – G. Fundacja PSH Lewiatan. Blisko Twoich potrzeb” zajmująca się koordynacją i organizacją projektów odpowiedzialnych społecznie jest jednym z kluczowych obszarów działania sieci w ramach jej społecznej odpowiedzialności

– Ten rok jest dla naszej sieci wyjątkowy. Świętujemy 30-lecie działalności naszej organizacji, zbudowanej w wyjątkowym w skali kraju modelu biznesowym jakim jest franczyza partycypacyjna. Jesteśmy w ważnym punkcie zmian. Stopniowo implementujemy założenia Strategii zrównoważonego rozwoju na wszystkich poziomach organizacji. Przedsiębiorcy sieci mają wpływ na kluczowe decyzje związane z jej rozwojem oraz swobodę w podejmowaniu wielu własnych działań. Dlatego, pomimo braku obowiązku prawnego, od dwóch lat pracujemy nad skutecznym systemem zbierania danych ze wszystkich obszarów działalności. Przygotowujemy się również do wejścia w życie tzw. systemu kaucyjnego – ważnej zmiany dla całej branży i istotnego elementu zielonej gospodarki – zaznacza Robert Rękas, Prezes Zarządu Lewiatan Holding S.A..  

W drugim raporcie ESG sieci Lewiatan przedstawiamy wpływ organizacji na społeczeństwo i środowisko, koncentrując się na wybranych tematach istotnych również dla naszych interesariuszy. Jak podkreśla Katarzyna Długa, Liderka ESG w PSH Lewiatan i prezesa Fundacji PSH Lewiatan Blisko Twoich potrzeb Chcemy poprzez nasze struktury wspierać przedsiębiorców w transformacji ich sklepów w firmy prowadzone zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Zależy nam, by sprostali oni zarówno regulacjom UE, jak i oczekiwaniom klientów oraz nabrali przekonania, że zrównoważony rozwój jest dla nas wszystkich drogą do efektywniejszego, bardziej konkurencyjnego działania.

Z raportem zrównoważonego rozwoju PSH Lewiatan „Edukacja, świadomość, odpowiedzialność” za rok 2023” można zapoznać się tutaj:

Raport ESG za 2023

Korzystając z naszych usług, zgadzasz się na używanie przez nas plików cookie. Więcej informacji